16 grudnia 2019 roku w Domu Literatury odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach XVII edycji projektu „Cały Wrocław Czyta”.

Do 30 listopada wszystkie placówki biorące udział w projekcie zobowiązane były przesłać sprawozdanie z realizacji działań promujących czytelnictwo.

Na podstawie przesłanych sprawozdań oraz po zapoznaniu się z zakładkami „Cały Wrocław Czyta”, dostępnymi na stronach internetowych poszczególnych przedszkoli i szkół, Organizatorzy akcji – Pani Lidia Syta oraz Pan Robert Zyga, przyznali nagrody dla placówek oraz szkolnych koordynatorów projektu.

Z radością informujemy, że Szkole Podstawowej nr 76 we Wrocławiu oraz szkolnemu koordynatorowi projektu „Cały Wrocław Czyta” – Pani Sylwii Kondek-Zając, przyznano wyróżnienie.

Otrzymaliśmy dyplomy pamiątkowe oraz zestaw książek, które będą dostępne dla Uczniów na terenie naszej Szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

18 marca 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI.

Z przyjemnością informujemy, że równorzędny tytuł Laureata otrzymali następujący Uczniowie:

Amelia Głośna z klasy 4b

Wojciech Kilimnik z klasy 5d

Helena Migdał z klasy 5 c

Zwycięzcy  będą reprezentować naszą Szkołę podczas etapu dzielnicowego, który odbędzie się 24.03.2019r.

Przyznano także dwa wyróżnienia. Otrzymali je:

Agnieszka Polańska z klasy 4e

Kornelia Sypień z klasy 4d

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Jury w składzie:

p. Sylwia Kondek-Zając

p. Małgorzata Koźlarska

p. Weronika Więckowska

7 czerwca 2019 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.

Głównym Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz przełamanie stereotypu „nieczytającej” młodzieży.

O godz. 10:00 chętni uczniowie pod opieką swoich nauczycieli wyszli na boisko szkolne z przyniesionymi ze sobą, dowolnie wybranymi książkami.

Na tym oczywiście nie zakończyliśmy przygody  z książkami. Uczniowie przez cały dzień czytali na korytarzach szkolnych, w bibliotece, salach lekcyjnych. Podczas wybranych zajęć,  graliśmy w kalambury literackie, Taboo, rozwiązywaliśmy quizy lekturowe.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że radość i entuzjazm, które towarzyszyły dzisiejszemu czytaniu, pozostaną z Wami na długo!

ZOBACZ ZDJĘCIA: JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

29 września 2018 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

W tygodniu obejmującym dni od pierwszego do piątego października, Uczniowie i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu, podjęli szereg działań, by przyłączyć się do uczczenia tego wydarzenia.

Nauczyciele i Wychowawcy (na lekcjach przedmiotowych oraz godzinach wychowawczych), wygospodarowali czas, by wspólnie z Uczniami przeczytać fragment lektury (lub innej książki z kręgu literatury dla dzieci i młodzieży).

Klasy czwarte formułowały porady, które mogłyby się znaleźć w poradniku dla osób, które chcą pięknie czytać. Dzieci zwracały uwagę na konieczność: wyraźnego wymawiania wyrazów, podkreślania za pomocą głosu istotnych treści, zwracania uwagi na znaki interpunkcyjne, stosowania przerw.

Była to również okazja do poznania gustów czytelniczych Uczniów naszej Szkoły, dzielenia się refleksjami i spostrzeżeniami na temat niedawno przeczytanych przez nich utworów.

Sylwia Kondek-Zając