FACEBOOK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

W tegorocznej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów Finalistami zostali:

Karol Łacina : Finalista z wyróżnieniem II stopnia

Oskar Kalinowski: Finalista z wyróżnieniem III stopnia

Maria Cichosz: Finalistka z wyróżnieniem III stopnia

Maria Tometczak: Finalistka

Adam Biel: Finalista

Każdy finalista OIJ otrzymuje ocenę celującą z informatyki na koniec roku szkolnego oraz jest przyjmowany do dowolnej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.

Więcej informacji na stronie: https://oij.edu.pl/news/oij14-etap2-wyniki/

WSZYSTKIM FINALISTOM I UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny 

edycja XXI

 

Konkurs odbył się 9 stycznia 2020r.

W konkursie uczestniczyło 5 706 uczniów z 221 szkół.

Najwyższe wyniki z klas 4-8 w naszej szkole:

Imię, nazwisko

klasa

miejsce w województwie

miejsce w kraju

wyróżnienie

Jakub Jarlaczyk

4a

4

19

Dyplom za bardzo dobry wynik

Jan Kropidłowski

4a

9

51

Dyplom za dobry wynik

Julia Kienik

5a

8

38

Dyplom za bardzo dobry wynik

Bruno Górski

5a

16

92

Dyplom za dobry wynik

Emilia Migdał

5a

19

123

Dyplom za dobry wynik

Dorian Niciak

6b

7

23

Dyplom za bardzo dobry wynik

Mikołaj Kargol

6d

17

82

Dyplom za dobry wynik

Joanna Gielniewska

7d

4

69

Dyplom za dobry wynik

Szymon Pietras

8d

6

34

Dyplom za bardzo dobry wynik

Maria Cichosz

8d

9

72

Dyplom za dobry wynik

Serdecznie gratulujemy!!!!

 
W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu "Wrocławskie Wieże"
 
JOANNA GIELNIEWSKA zajęła pierwsze miejsce. 
 
 
Serdecznie gratulujemy!
 

W dniach od 4 do 6 marca odbyła się część ustna FINAŁU Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego.

Z ogromną radością informujemy, że Tymon Terczyński z klasy 8 D uzyskał tytuł LAUREATA

Tymonowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! :)

 

W środę 26 lutego odbył się Szkolny Konkurs Interpretacji  Poezji Dziecięcej.

 Przedstawiciele klas 1 – 3 recytowali wybrane przez siebie wiersze polskich poetów. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, dlatego jury w składzie: p. Jowita Panek, p. Ewa Wojtuś i p. Alina Gruszka,  miało trudny wybór.

Wyróżnienia otrzymali:

Staś Kaczmarek z klasy 1a, Zosia Zając z klasy 2a i Maksymilian Cichosz z klasy 2b.

Laureatami  konkursu zostali:

Maciej Kilimnik kl. 2a – I miejsce, Marysia Kaczmarek kl. 3b – II miejsce i  Kuba Kustra kl. 3a – III miejsce.

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z wierszem”.

Życzymy powodzenia.

 

W dniu 04.02.2020 w szkole odbył się finał konkursu Mistrz Klawiatury. Najlepsi uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych przystąpili do Finału w którym wykonali 2 zadania sprawdzające szybkość pisania.

W dniach 10-13 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyły się trzy konkursy w ramach Ogólnopolskiej "Stypendiady Polonistycznej" dla klas 4-8, organizowanej przez Firmę Edukacyjną "Orzeł". 

Te konkursy to:

1. Konkurs czytelniczy "KREATOR"

2. Konkurs ortograficzny "ORTOGRAF"

3. Konkurs literacki "POLONUS"

Z radością informujemy, że

Michalina Hołowacz z klasy 8 D otrzymała tytuł LAUREATA (za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "POLONUS")

Tymon Terczyński z klasy 8 D otrzymał tytuł FINALISTY (za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "POLONUS")

Jan Kropidłowski z klasy 4 A otrzymał tytuł FINALISTY (za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "KREATOR")

 

Gratulujemy uzyskanego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów!

Wręczenie pamiątkowych dyplomów, nagród przesłanych przez Organizatora oraz medali "Orła Literackiego" odbędzie się podczas podsumowania I semestru w naszej szkole (25.02.2020r.).

 

Szkolny koordynator Ogólnopolskiej "Stypendiady Polonistycznej" dla klas 4-8 w SP 76 we Wrocławiu

Sylwia Kondek-Zając 

 


Lista uczniów zakwalifikowanych do zawodów II stopnia
Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów

imię i nazwisko ucznia miejsce w kraju punkty, max 1500
Karol Łacina 3 1490
Mikołaj Wieczorek 32 1390
Maria Cichosz 45 1329
Maria Tometczak 91 1209
Jagoda Białek 94 1191
Oskar Kalinowski 98 1180
Adam Biel 100 1178
Tymon Terczyński 145 1054
Mikołaj Sczogiel 198 841
Zofia Lewandowska 211 780
Jakub Świątczak 270 500

 

Lista wszystkich zakwalifikowanych uczestników do zawodów II stopnia:  https://oij.edu.pl/oij14/etap1-wyniki.pdf

 

Zawody II stopnia odbędą się 14 marca 2020.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

7 lutego 2020 roku odbył się etap szkolny konkursu "Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów" (w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia). Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Michalina Hołowacz z klasy 8 D
II miejsce - Dorian Niciak z klasy 6 B
III miejsce: Milena Czerep i Zuzanna Sadowska (obie Uczennice z klasy 5 B)

Michalina będzie reprezentowała naszą szkołę podczas kolejnego etapu konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! 

Z ogromną radością informujemy, że Uczniowie:

Karol Łacina z klasy 7 D

oraz

Antoni Bal z klasy 8 D

reprezentowali naszą szkołę podczas etapu wojewódzkiego konkursu "zDolny Ślązak" z języka angielskiego (część pisemna).

Z dumą przekazujemy informację, że zarówno Karol, jak i Antoni zakwalifikowani zostali do etapu ustnego konkursu.

 

Serdecznie gratulujemy!!!