FACEBOOK

ul. Wandy 13,
53-320 Wrocław

OBÓZ INFORMATYCZNY - 2019

W dniach 21-26 stycznia pojechaliśmy na obóz informatyczny, żeby polepszyć naszą wiedzę o programowaniu.

Dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy związanych z programowaniem i językiem programowania, którym jest język C++.

Codziennie po obudzeniu się szliśmy poznawać nowe rzeczy i zastosowywać je w naszych programach. Pracowaliśmy od rana do wieczora co pomogło nam rozszerzyć naszą wiedzę.

Na zakończenie tego obozu mieliśmy się dobrać w grupy i w tych grupach zaczęliśmy robić zadania do kontestu drużynowego. Zmęczeni w sobotę 26 stycznia wróciliśmy do Wrocławia.

Grzegorz Lysokon


W lutym 2019r. klasa 7d pojechała na obóz informatyczny do Pokrzywej. Wszyscy już w autobusie byli podekscytowani możliwością spędzenia 24/7 na programowaniu. Co niektórzy snuli wielkie marzenia, aby stać się programistami światowego formatu, ale jak się miało wkrótce okazać rzeczywistość kodera jest bardziej skomplikowana. Zaczęło się niewinnie od kontestu powitalnego. Zmienne, biblioteki, tablice, vectory zaczęły przepływać przez nasze umysły formułując się w linijki kodu i rozwiązanych zadań, nawet nie wiedzieliśmy jak szybko i fantastycznie może mijać czas, gdy myśli łapiąc abstrakcyjne nitki kształtują rzeczywistość. Już wtedy wiedzieliśmy, że będzie to ciężka praca przez parę dni, ale również satysfakcja z wbijanych zadań na Solvie.  Kolejny dzień. Zagryzając białą czekoladą i zapijając oranżadą, wytężaliśmy umysły niczym prawdziwy inżynier oprogramowania. Zadania pojawiały się jedno za drugim, a między stolikami krążyli nasi mentorzy służąc cenną radą i podpowiedzią. Atmosfera była niezwykle pozytywna i naukowa. Wielu myślało, że bez matematyki uda się przebrnąć przez meandry świata IT, jednak szybko okazało się, że matematyczna wiedza, logiczne myślenie i analityczny umysł są tym dla programisty czym woda dla ryb.  Każdego dnia dzięki naszym wspaniałym opiekunom eksplorowaliśmy nie tak bardzo wirtualną rzeczywistość. Po kilku godzinach spędzonych przy kompilatorach, patrząc na odciski na opuszkach palców od klepania w klawiaturę, dotknięcie śniegu i spojrzenie w błękit nieba było doświadczeniem niezwykle fascynującym i nikt nie myślał, że na koniec ta rzeczywistość musi zwrócić 0. Doświadczenie jakie zdobyliśmy na obozie, na pewno zaowocuje w naszej dalszej przygodzie z programowaniem w C++, a umiejętność logicznego myślenia, którą rozwijaliśmy podczas obozu, będzie pomocna w wielu innych płaszczyznach naszej nauki i życia codziennego.

Marysia Tometczak

Ogólnie uważam że obóz był bardzo pomocny dzięki obozowi nauczyłem się o wiele lepiej programować pętle tablice itp. bardzo mi on pomógł w pozostaniu w lepszej grupie i zrozumieniu jak działa informatyka pomimo trudności i hałasu w sali to udawało mi się robić te zadania bardzo to rozwija myślenie.

Szymon Pietras

 21 Stycznia pojechaliśmy z klasą na obóz informatyczny do miejscowości Pokrzywna. Było tam bardzo dużo zajęć z programowania z wysokim poziomem trudności, na których nauczyliśmy się wiele rzeczy. Lekcje zaczynały się o 9:00 a kończyły się o 21:30. W ciągu dnia mieliśmy tylko przerwę na obiad i godzinny spacer po okolicy. Oprócz Informatyki, organizatorzy znaleźli na 2:30 godziny na Matematykę, na której nauczyliśmy się dużo nowych rzeczy, np.: Dowody Indukcyjne. Lecz po mimo takiego nakładu pracy , wszyscy znajdowaliśmy czas na rozrywkę (najczęściej w nocy ? ). Naprawdę podobało mi się, i nie tylko mi więc na przyszłość polecam.

Maurycy Stawiany

Obóz informatyczny-krótkie podsumowanie:

Wstęp   
Obóz informatyczny trwał 5 dni - od 21 stycznia do 25 stycznia. Został on zorganizowany przez Uniwersytet Wrocławski. Do ośrodka Chrobry, w Pokrzywnej razem z SP3 dojechaliśmy autokarem. Podróż była długa, ale za to, za oknem piękne widoki: góry, śnieg. Miejscowość była mała i cicha - na szczęście był tam sklep. Pogoda była ładna (jak na góry) - przez większość czasu na szczęście świeciło słońce

Ośrodek
Ośrodek Chrobry, w mojej opinii był ośrodkiem dobrym - było tam wszystko czego potrzebowaliśmy tzn, miejsce do programowania, wygodne łóżka, dobre jedzenie. Pokoje były głównie 4-osobowe.
Obok nas “mieszkała” wyżej wspomniana SP3, a nad nami znajdowali się uczniowie gimnazjum, liceum i studenci. Tuż za ośrodkiem było boisko, na którym (w wyznaczonym czasie, pod opieką opiekuna) można było zagrać np. w piłkę nożną.

Zajęcia
Przez większość czasu robiliśmy zadania. Były one bardzo zróżnicowane - praktycznie nic się nie powtarzało - i trudne jednocześnie. Codziennie były dwa lub trzy tematy (z którymi większość z nas nigdy nie miała do czynienia) , do których bardzo mili i przyjaźni studenci prowadzili ciekawe wykłady, które były łatwe do zrozumienia.

Podsumowanie
Obóz według mnie był udany i choć nie byłem po nim specjalnie wypoczęty, to chętnie pojadę w następnym roku (mam nadzieje, że będzie taka okazja).


Oskar Kalinowski

Obóz informatyczny klasy informatyczno-matematycznej trwał‚ 6 dni, od 21 stycznia do 26 stycznia 2019. Odbywał się on w Pokrzywnej (woj. opolskie).
Zajęcia były na bardzo wysokim poziomie - ciekawe tematy oraz zadania, chętna do pomocy, miła kadra, dobre warunki do pracy. Plan dnia był bardzo napięty - prawie cały czas praca, może jakieś 4 godziny dziennie na odpoczynek (i to rozsiane po całym dniu). Na zajęciach atmosfera poza pracą była dość luźna - można było przedyskutować różnorakie tematy, od różnych metod rozwiązania zadań po fakt, że Oceania nie istnieje.
Komunikacja ze światem trochę leżała (zasięg tylko i wyłącznie Plusa), ale dało to nam jakiś moment oderwania od rzeczywistości i spokoju.

Antoni Bal

Witam nazywam się Mikołaj Tarach i chciałbym napisać kilka zdań o obozie zimowym informatycznym, który odbywał się w dniach od 21 stycznia do 26 stycznia w 2019 roku. Cały obóz odbywał się w ośrodku Chrobry. Ja osobiście poznałem tam kilku fajnych ludzi z programowania się troszkę poduczyłem. Ogólnie po tym obozie stwierdzam że  trzeba się spodziewać dużo pracy przed komputerem. Czyli ogólnie to obóz dla ludzi którzy lubią programować i wychodzi im to.

Mikołaj Tarach

Tegoroczny obóz informatyczny był bardzo ciekawym doświadczeniem. Nauczyłam się na nim wiele  ciekawego materiału z zakresu programowania oraz matematyki, i chociaż czasami były to trudne zagadnienia, to wystarczyło posiedzieć nad nimi trochę czasu i wszystko stawało się jasne.                                 

Pod względem zakwaterowania było bardzo dobrze. Pokoje były w dobrym stanie, jedzenie nie było złe. Jedynym minusem był brak zasięgu, przez co nie można było skontaktować się z rodzicami.

Oczywiście poza wykładami z informatyki i matematyki był też czas wolny  po obiedzie który można było spędzić na 2 sposoby:

  • Pierwszym sposobem był spacer po okolicy.
  • Drugim sposobem na spędzenie wolnego czasu było uprawiane sportu na pobliskim boisku.

Ogółem na obozie było bardzo dużo pracy, której owoce bardzo szybko mogliśmy zobaczyć poprzez stopień trudności programów jakie uczymy się teraz pisać.

Kończąc naprawdę warto pojechać na coś takiego :)

Aleksandra Kempińska 7D